5 Dev Balina SHIB, DOGE Değil: Bu Altcoin’den Aldı!

Altcoin piyasasının yeni trendleri, SHIB ve DOGE gibi meme coin’leri gözden düşürmüş olabilir. En son balina hareketleri, büyük yatırımcıların artık yeni bir avın peşinde olduğunu gösteriyor.

SHIB ve DOGE değil, en fazla bu altcoin satın alındı

24 Mart tarihli Lookonchain analizlerine, beş dev balina, ortalama fiyatı 1,28 ile 1,38 dolar arasında değişen 13 milyondan fazla Arbitrum (ARB) satın aldı. İşlemler 6.79 milyon dolar ile daha küçük 1.3 milyon dolar arasında değişiyor. Kriptokoin.com olarak 23 Mart airdrop etkinliği ve borsa listeleri esnasında gerçekleşen balina işlemlerine bu yazıda yer verdik.

Arbitrum airdrop listelemede satış yaptı

ARB, borsalarda listelendikten sonra hızla tükenmeye başladı, fakat bazı kullanıcılar teknik sorun yaşadığını bildirdi. Resmi Arbitrum airdrop sayfası, talep süreci 24 Mart civarında başladıktan hemen sonra çöktü. Bazı kullanıcılar yine de Arbiscan gibi alternatif yöntemlerle talepte bulunmayı başardı. İlk iki saatte piyasa, fiyatı 10,29 dolardan 1 dolara düşen tokenin büyük bir satışına tanık oldu. ByBit’te ARB, 7,50 dolardan işlem görmeye başladı, ancak dakikalar içinde 1,50 dolara düştü.

Yalnızca bir adres, Uniswap’teki ARB/USDC havuzu aracılığıyla 10,29 dolardan başarılı bir şekilde satmayı başardı ve 6,250 token için 64,340 doları topladı. Birkaç kişi daha 4,50 dolara satış yapabildi, ancak daha fazla satıcı geldikçe fiyat hızla 1,50 doların altına düştü.

Nansen verileri, “akıllı para” cüzdanları tarafından talep edilen 6,03 milyon ARB’den 5,01 milyon doların, büyük olasılıkla satılmak üzere merkezi veya merkezi olmayan bir borsaya taşındığını gösteriyor. Analitik firması, önemli boyutta işlem yapan ve genellikle aktif olan adreslere “akıllı para” etiketleri koyar.

Bazı akıllı para hesapları DEX’lerden toplamda 3,45 milyon eklerken, borsalara taşınan miktar cüzdanlara girişlerden %150 daha fazlaydı ve bu da büyük bir satış olduğunu gösteriyor.

Ortalama bir kullanıcı için yetersiz hak talebi deneyimi

Aribtrum airdrop talebi web sayfası, kullanıcıların ARB talep etmek için yoğun talepleri nedeniyle çöktü. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar hala Arbiscan gibi alternatif hizmetler aracılığıyla airdrop talebinde bulundu. Blockchain kaşifi, talep penceresi açıldıktan sonraki ilk 30 dakikada 84.000’in üzerinde rekor sayıda ziyaretçiye tanık oldu.

Nansen’in verileri, airdrop iddialarının %15’inin resmi Arbitrum web sayfası kapalıyken işlendiğini gösteriyor. Ancak, Arbiscan aracılığıyla yapılan iddialar sorunsuz olmaktan uzaktı. Web sitesi aynı zamanda aşırı trafik nedeniyle kesinti yaşadı ve bu da birçok kişi için kötü bir kullanıcı deneyimi yarattı.

CMC verilerine göre, Arbitrum (ARB) fiyatı yazım sırasında %90 oranında büyük bir düzeltmeyle 1.42 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir