Bebek’te Boğaz Manzaralı 3 Oda Bir Salon Ev Yerine ABD’de Alınabilecek 5 Malikane

Ev fiyatları sinirlerimizi yerinden zıplatırken, 3+1 bir dairenin İstanbul’da 150 milyon TL olması merakımızı cezbetti. ABD’de bir boğaz manzarası olmasa da okyanustan hallice film tadında evlerde gezelim istedik. Bu kadar büyük evlerde yalnız olmaz o halde buyurun birlikte gezelim.

3+1 Boğaz manzaralı Bebek’te 3-5 tur atmalık, hatta termal taytımız, mevsimlik hoodie’mizle sabah yürüyüşü yapmalık evimiz burada.

7.792.208

Fİyatı 150 milyon TL olan evimiz fiyatı 19,25 ile bölündüğünde 7 milyon 792 bin 208 ABD Doları ederken düz hesap 8 milyona eviniz var mı diye ABD’den emlakçılara sorduk sitelerde bu bareme çıkamayınca lüks ev satıcısına gittik. Portföy zengin anlayacağınız!

Başlayalım o halde! Kalifoniya’daki 5 odalı bu malikane tepelerin rüzgarını alırken, güneş üzerinize doğacak. Havuzu, özel sineması derken, vakit değil ömür geçer bu evde ama boğaz manzarası yok.

Sanki bir odadan rahmetli Elizabeth çıkacakmış gibi bir şatosu edasıyla deniz havasını alabileceğiniz 7 odalı 8 banyolu bu evde de bilin bakalım ne yok? Boğaz manzarası.

Oha-yo’daki bu ev, 16 odalı ve çalmasanız bile post atmalık piyanosu var. Kahve ve şömine qeyfisi hoş olur ancak Bebek sahilinde sabah yürüyüşü yapamazsınız.

Ahır var evde! 4 odalı bu ev Florida’da ama kovboylar için yapılmış gibi. Seyis değilseniz çok da tavsiye etmiyoruz. Hem açık mutfak, yemek kokar evin içi ve bildiniz: Boğaz’da değil.

Güneş batarken ardından tepelerin, havuzda kaydıraktan inme vakti gelir ev sahiplerinin. Arizona nere ben nere, 7 odanın temizliği zor olur diyenler için uygun değil.

Bonus 1: Ben ne yapayım ıssız Arizona çöllerinde derseniz; 4 odalı bir residans verelim. New York’ta Park Avenue 12. Kat. Bununda algısı vergisi var ve manzarası yok.

Bonus 2: Manhattan’ın finans manzarasına bakarken, tuvaletten, mutfaktan deniz göremeyenlerden misiniz? Buyurun o halde… Hangisini alırsınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir