Erdoğan’dan Akşener’e yanıt: Biz papatya çayının ne zaman içileceğini de biliriz ama sana da rezeneyi tavsiye ederiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da afet konutları temel atma töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Son depremlerin ardından inşa edeceğimiz 650 bin konutun 7 bin 452’sini Elazığ’da yapıyoruz. Bunlardan 505’inin temelini bugün atıyoruz. Toplanıp dağılanlarla değil, söz verip yapanlarla beraberiz. Bay Bay Kemal, senin ömründe kaç konut var acaba söyler misin? Acaba senin büyükşehir belediyelerin veya belediyelerin kaç konut yaptılar söyler misin? İzmir’de Antalya’da Muğla’da ne yaptılar? Sadece laf, biz yaptık biz. Onlar değil.

Bu ülkede yapılan her işe karşı çıkmayı, takoz koymayı, yalan ve iftirayla engel olmayı maharet sanan bir kesim var. Kimdir bu, CHP… Meslekleri budur. Şimdi de Kanal İstanbul’un önünü kesmeye çalışıyorlar. Bay Bay Kemal, kesemeyeceksin.

“Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım”

Hanımefendi, bu işlere senin aklın ermez. Biz papatya çayının ne zaman içileceğini de biliriz ama sana da rezeneyi tavsiye ederiz. Onun için, kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım. Ülkenin yönetimine dahil tek müktesepleri, koalisyon dönemlerindeki dermansız, bitik, darmadağın Türkiye olanların havsalası bizim birkaç ayda hastane inşa edebileceğimiz gerçeğini almıyor.

“Bay Bay Kemal’e Kandil’den selam geliyor”

Bay Bay Kemal, teröristlerle koyun koyunasın, iyi masaya oturdun. Bay Bay Kemal’e Kandil’den selam geliyor. Beraber yürüyeceğiz diyorlar. Yürüyün bakalım, nereye kadar yürüyeceksiniz. 14 Mayıs’ta benim Gakkoş’um bu teröristlerle el ele kol kola olanlara yol vermeyecek.

“Bunlar LGBT ile beraber dans etsinler”

Onlar gitsinler kendi fırıldak masalarında incik boncuk oynamaya, oturuyorum kalkıyorum kavgası yapmaya, hayali makamlar mevkiler dağıtmaya, gökkuşağı renklerine bürünmeye devam etsinler. Bizim LGBT ile işimiz yok. Bunlar LGBT ile beraber dans etsinler. 

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir