Erkekler ve Kadınlar Hangi iPhone Modellerini Tercih Ediyor?

Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü iPhone’lar, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan telefonları arasında. Peki, bu cihazların cinsiyetler arasındaki dağılımları nasıl? Hangi cinsiyet hangi iPhone modelini daha fazla tercih ediyor?

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, bu konudaki merakları giderecek verileri bizlere sunuyor. 2022 yılında yapılan satışlara ait olan veriler, son yıllarda çıkan iPhone’ların hangi modellerinin erkekler ve kadınlar arasındaki dağılımını detaylı bir şekilde ortaya koyuyor.

Erkekler Pro ve Pro Max, kadınlar ise standart ve Plus modelleri tercih ediyor

CIRP tarafından paylaşılan veriler, erkeklerin Pro modelleri daha çok tercih ettiğini gösterirken kadınların ise standart modellere yöneldiğini ortaya koyuyor. Örneğin iPhone 14 tarafına baktığımızda kadınların %12’sinin iPhone 14 veya iPhone 14 Plus aldığını görüyoruz. Erkeklerde ise bu oran %8’de kalmış.

Öte yandan verilerde, 2022 yılında iPhone alan erkeklerin %41’inin iPhone 13 Pro/Pro Max veya iPhone 14 Pro/Max aldığı görülüyor. Kadınlarda ise aynı telefonlar ele alındığında bu oran %33 ile daha düşük. iPhone SE’de ise %7 ile iki tarafın aynı olması göze çarpıyor.

Daha eski iPhone’lara baktığımızda ise farkın azaldığını görüyoruz. Örneğin iPhone 12 ve 13’ün standart ve mini modellerine bakıldığın da her iki tarafın da %37’sinin bu cihazlara yöneldiği görülüyor. Siz hangi iPhone modellerini tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir