Kurumsal Balina, Bu Altcoin’i Coinbase’de Satıyor!

Geçen yıl iflas eden kurumsal balinalardan biri olan Voyager, altcoin rezervlerinden milyonlarca doları Coinbase cüzdanına aktarmaya başladı.

Voyager, 27 milyon dolarlık altcoin portföyünü Coinbase’e taşıyor

PeckShieldAlert’in on-chain verilerine göre, geçen yıl Terra çöküşünden sonra iflas eden kripto şirketi Voyager, Coinbase cüzdanına 27,7 milyon doların üzerinde kripto para aktardı. Veriler, Voyager etiketli adresler tarafından taşınan altcoin’ler arasında değeri 3 milyon doları aşan 270 milyar SHIB olduğunu gösteriyor.

Coinbase’e taşınan diğer altcoin’ler arasında, 19 milyon dolar değerinde 17.000 Ethereum (ETH) ve 5 milyon doların üzerinde değere sahip 12 milyon Voyager Token (VGX) bulunuyordu.

Coinbase transferi fiyatların zirve yaptığı dönemde geldi

Yatırımcılar genellikle varlıklarını satmak istediklerinde borsalara taşırlar. On-chain analitik firması Lookonchain, iflas etmiş şirketin geçen aydan bu yana varlıklarının bir kısmını Coinbase aracılığıyla satıyor olabileceği sonucuna vardığından, Voyager büyük olasılıkla borsaya gönderdiği son altcoin’leri de nakde çevirecek.

Görünüşe göre Voyager, Shiba Inu satışını bu sefer yerel bir zirvede gerçekleşecek şekilde zamanladı. SHIB şu anda 14 Mart rallisinde çift haneli yükseldikten sonra 0,00001169-0,00001189 dolar bölgesine ilerliyor. Kriptokoin.com olarak Voyager’in son haftalarda yaptığı satışlarla SHIB fiyatını baskıladığını aktarmıştık.

SHIB fiyatı Shibarium lansmanıyla ayakta kalmaya çalışıyor

On-chain veriler, Voyager’in 27 milyon dolarlık altcoin portföyünü Coinbase’e taşıdığı esnada, Shiba Inu topluluğunun yaklaşık yarım milyar tokeni ölü cüzdana gönderdiğini gösteriyor. PuppyNet adlı Shibarium beta testnet’in hafta sonu piyasaya sürülmesinden sonra yüklü miktarda SHIB dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldı.

Pazartesi günü, Shiba’nın baş geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın merakla beklenen PuppyNet’in yayınlandığını duyurmasından sadece iki gün sonra, Shiba Inu’nun yanma oranı %2.452 arttı. O zamanlar 24 saat içinde toplam 602,5 milyon meme token dolaşımdan kaldırıldı.

Ek olarak, Shytoshi Kusama ahfta sonu yaptığı bir duyuruda, SHIB’nin her bir işlemle birlikte Shibarium’da yakılacağını doğruladı. Duyuruya göre BONE olarak ödenen ücretlerin bir kısmı Shiba Inu’ya dönüştürülecek ve ardından ölü cüzdanlara gönderilecek. Bu haber yatırımcıların uzun süredir beklediği SHIB fiyatının arkasındaki en önemli katalizörlerden biriydi.

SHIB fiyatı ne durumda?

SHIB fiyatı 14 Mart’taki çift haneli rallinin ardından bugün %4 civarında düşüyor. Aşağı yönlü ivme piyasa geneline hakimdi, ancak kötü haber, Shiba’nın hala haftalık kazancını kırmızı tutması. Karşılaştırma için, aynı zaman diliminde BTC ve ETH %10 civarında yeşilde işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir