Ekaterina Antropova: Paola Egonu, Zhu Ting gibi!

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılamayan ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan İtalya Milli Takımı’nın genç oyuncusu Ekaterina Antropova açıklamalarda bulundu. Gazzetta dello Sport’a konuşan Ekaterina Antropova, Paola Egonu ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

İtalya Milli Takımı’nda Davide Mazzanti’nin ayrılığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekaterina Antropova, “Takım olarak, kendi belirlediğimiz hedeflere ulaşamadığımız için üzgünüm. Davide Mazzanti bana teknik açıdan bazı tavsiyeler verdi. Ne olduğunu anlamak her zaman ilginç olmuştur. Voleybol antrenörleri hakkında insanların sahip oldukları anlayışlar… Şu ana kadar çok fazla başantrenörüm olmadığı için Davide Mazzanti benim kesinlikle gelişimime katkı sağladı” ifadelerini kullandı.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılamamaları ile ilgili konuşan Ekaterina Antropova, “İyi yönetemediğimiz anlar oldu, kazanabileceğimiz ama kazanamadığımız setler vardı. Ama şunu söyleyebilirim ki biz buna her zaman inandık, kesinlikle inanç eksikliğimiz yoktu” dedi.

Paola Egonu’ya dair düşünceleri sorulan genç voleybolcu, “Onunla bu yaz tanıştım ve çok iyi tanımıyorum. Onunla antrenman yapmak benim için harika bir deneyimdi, çünkü bir oyuncu olarak, hem antrenmanlarda hem de maçlarda inanılmaz hareketler yapabiliyor” dedi.

Paola Egonu’yu Güney Koreli takım arkadaşı Ting Zhu’ya benzeten Ekaterina Antropova, “Zhu Ting’in bizimle olması gibiydi, harika hareketler yapıyor ve ‘Bunu nasıl yaptı?’ diye düşünüyorsunuz. Bu anlık bir hayranlık yaratıyor, çünkü bunlar her gün karşılaşılan şeyler değil. Sonuçta, yüksek seviyedeki oyunculardan bahsediyoruz” açıklamasını yaptı.

“İtalya Milli Takımı’nın yeni başantrenörü sen olsan Egonu – Antropova ikilisini birlikte oynatır mısın” sorusuna Ekaterine Antropova şu cevabı verdi:

“Teknik açıdan daha karmaşık olsa da smaçör oynama olasılığını hiçbir hayır demedim. Bu pozisyon için sadece yazın başında antrenman yapabildim. Geleceğin neler getireceğini görelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x